Žymėjimas


Kaip atliekamas žymėjimas?

Paskutiniai aštuoni transporto priemonės kėbulo numerio ženklai mechaniškai graviruojami transporto priemonės stikluose ir žibintuose, taip pat cheminiu būdu pažymimi salone.

Žymėjimas atliekamas kompiuterio valdoma deimantine freza. Originalus Securmark AG (Šveicarija) graviravimo metodas užtikrina gerą žymėjimo matomumą, išsilaikymą ir apsaugą nuo klastojimo. Žymėjimas neblogina matomumo bei neįtakoja stiklo patikimumo, tai yra nemažina atsparumo trūkiams.

Žymėjimo privalumai.

Duomenys apie žymėtą automobilį išsaugomi VĮ ,,Regitra" duomenų bazėje, kuria naudojasi teisėsaugos institucijos bei pasienio apsaugos tarnybos. Pavogus žymėtą automobilį, ,,Altas" jums išmokės trigubą sumokėtos automobilio žymėjimo kainos kompensaciją.


Žymėjimo charakteristikos.

Visų automobilio stiklų ir žibintų žymėjimas. Žymėjimo ženklai mechanikai yra graviruojami ant visų automobilio stiklų ir žibintų. Toks žymėjimas yra gerai matomas plika akimi ir tarnauja kaip prevencinė priemonė. Žymėjimo kodo žymuo yra ne paviršutinis, o graviruojamas 0,4- 0,8 mm gyliu, tad dėka tokios atlikimo technologijos, pačio žymėjimo neįmanoma visiškai pašalinti, nepaliekant akivaizdžių pėdsakų.

Automobilio salono žymėjimas. Automobilio salone yra atliekamas cheminis žymėjimas, kuris plika akimi nėra matomas, o matomas tik ultravioletinių spindulių apšvietime.

Žymėjimo sutartys su klientais. Atlikus žymėjimą, sudaroma sutartis, kuria žymėjimą atliekanti įmonė įsipareigoja perduoti žymėto automobilio duomenis į ,,Regitros" duomenų bazę, aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos valstybės teisėsaugos institucijomis savo kompetencijos ribose, organizuojant žymėto ir pavogto automobilio paiešką, bei minėtoms institucijoms raštu pareikalavus, suteikti informaciją apie žymėtą automobilį.

Žymėtos transporto priemonės duomenų perdavimas į ,,Regitros" duomenų bazę. Siekiant sukurti bendrą visų žymėtų transporto priemonių duomenų bazę, 2003-07-04 buvo pasirašyta sutartis su VĮ ,,Regitra". Žymėtų transporto priemonių registravimas,,Regitros" duomenų bazėje užtikrina laisvą Lietuvos valstybės institucijų, užsiimančių vogtų automobilių paieška, informacijos gavimą iš jos duomenų bazės.

Kompensacija vagytės atveju. Sutarties, sudarytos tarp kliento ir žyminčios įmonės, pagrindu, žyminti įmonė įsipareigoja automobilio savininkui sumokėti sutartyje numatytos sumos trigubo dydžio kompensaciją, jeigu pažymėtas ir pavogtas automobilis būtų nesurastas ilgiau kaip vienerius metus ir jeigu savininkas pateiktų policijos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad automobilis dar nesurastas.

Informacijos šaltinis: www.altas.lt